GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERBÖLGE HASTANESİ YILSONUNDA HİZMETE GİRECEK Paylaş :

Sağlık Bakanlığı tarafından Gemlik Cihatlı Mahallesi girişinde yaptırılan 260 yataklı Bölge Hastanesi’nin yılsonunda hizmete gireceği müjdelendi. Kaba inşaatı tamamlanan Hastane binasında incelemelerde bulunan Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, 83 milyonluk dev yatırımın müteahhit firma tarafından 1 ay içinde kendilerine teslim edileceğini, çevre düzenleme çalışmaları ve eksikliklerin tamamlanması ile birlikte yılsonuna kadar da hizmete gireceğini söyledi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık ile birlikte Hastane inşaatında incelemelerde bulunup, müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar konusunda bilgi alan İsmail Aydın, hastane bünyesinde 67 yoğun bakım ünitesi, 4 ameliyathane ve acil durumlar için de helikopter pisti bulunacağını açıkladı.
  
   Gemlik Bölge Hastanesinin 3 yıl gecikmeli olarak yapıldığını anlatan Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, arsa üretimi konusunda yoğun çaba gösterip, sorunu çözen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a da teşekkür etti. “Gemlik ve Körfez Manzaralı, doğa içinde modern bir hastane yapıyoruz” diye konuşan İsmail Aydın, Gemlik’in bu büyük yatırıma yıl sonuna kadar kavuşacağını müjdeleyerek, kırsal girişli olan elektrik tesisatı ve elektrik hatları için de 2 milyon liralık ek ödenek çıkarılacağını, elektrik sisteminin de tıpkı sağlık sistemi gibi 7/24 olacağını sözlerine ekledi.
  Haber Tarihi : 8 Eylül 2017 Cuma


                    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA