GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERGİRESUN KÜLTÜRÜ GEMLİK’TE YAŞATILACAK Paylaş :

Gemlik Giresunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından ilçenin en büyük mahallelerinden biri olan Hamidiye Mahallesinde, Giresun Kültür Evi yaptırılacak. Gemlik Belediyesinin arsa tahsisinde bulunacağı Giresun Kültür Evi’nin içerisinde konferans salonu, atölye, çok amaçlı salon, dinlenme alanları ve yöresel ürün satış yeri’nin yanı sıra kına, kültürel etkinlikler ve taziye günlerinin de yapılacağı alanlar bulunacak.
  Yöresel Mimari özelliklere uygun olarak yapılacak Giresun Kültür Evi'nin memleketlerinden uzakta olan vatandaşların buluşacağı uğrak bir nokta haline geleceğini ve insanlar arasındaki paylaşımlara büyük katkı sunacağına inandığını ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye olarak birçok mahalleye, mahalle konakları kazandırdıklarını hatırlatarak, “Burada özellikle Karadeniz’den Gemlik’imize göç etmiş insanların, faydalanabileceği sosyal tesis ve mahalle konağı düşünülüyor. Bununla ilgili Giresunlular Dernek Başkanımızla ve yönetimiyle görüştük. Böyle bir plan notuyla güzel bir tesis yapılmasına imkân sağlanmış olacak. Arsası belediyemizde yapımında da Giresunlular Derneği tarafından karşılanacak ”dedi.
  Gemlik Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan toplantısında verilen önergenin ardından, Gemlik’e, geçmişte Afyonkarahisar’da da bir örneği inşa edilen Giresun Kültür Evi kazandırılması önergesi oybirliği ile gündeme alındı.
  Haber Tarihi : 4 Ekim 2018 Perşembe


                    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA