GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERBELEDİYEMİZ YANINIZDA Paylaş :

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, özel eğitim almış saha personeliyle birlikte, "Belediyemiz Yanınızda" projesinin startını verdi. Gemlik halkının nabzını tutarken, yüz yüze iletişim uygulaması ile sorunların yerinde tespit edileceğini vurgulayan Refik Yılmaz, ilçenin her mahalle ve sokağında bu uygulamayı yürüteceklerini söyledi.
  
   Gemlik halkının dilek ve şikâyetlerini yerinde dinleyip, ivedilikle çözüme ulaştırmayı amaçladıklarını belirten Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Özel Kalem Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü birimi ile Beyaz Masa birimlerinin bu projeye yönlendirildiğini anlattı. 4'ü bayan 8 kişilik eğitimli ekibin "Belediyemiz Yanınızda" uygulamasını Hamidiye ve Dr. Ziya Kaya Mahallelerinden başlattığını açıklayan Refik Yılmaz, ekiplerin dilek ve şikâyetler adına çözüm için anında talep hazırlayacaklarını bildirdi. Proje saha ekibiyle birlikte çalışmalara başlayan Refik Yılmaz, mahalle halkıyla sohbet edip, sorunlarını dinledi. Elde edilen verilerin dijital ortamda çözüm masalarına ulaştırılacağına dikkat çeken Refik Yılmaz, mini anket formlarının da titizlikle değerlendirileceğini ifade etti.
  
   Proje kapsamında ilçenin her sokağına girileceğini, belediyeye gelemeyen yaşlı ve engelli vatandaşların beklentilerinin de değerlendirileceğini kaydeden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Sosyal Belediyecilik hizmetlerinden birisini daha başlattık. Belediyeye gelemeyen, yaşlı olup kendi işini göremeyen vatandaşlarımızın da ayağına hizmet getirirken, evde bakım uygulamalarına katkı koyacağız. Vatandaşlarımızın beklentilerini daha çabuk çözüme kavuşturmayı amaçlıyoruz. Vatandaşlarımızın kaç yıldır Gemlik'te ikamet ettikleri, Belediyemizden beklentileri, hizmetlerimize yönelik yapıcı eleştirileri ve projeleri bizler için çok önemli. Onların mutluluğu her şeyin üzerindedir. Daha yaşanabilir ve daha güzel bir Gemlik için bu projemiz hayırlı uğurlu olsun" dedi.
  
   Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Özel Kalem Müdürü Halil İbrahim Atış, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Turhan ve 8 kişilik ekiple birlikte ilk ziyaretlerini Hamidiye Mahallesinde yaptı.Haber Tarihi : 27 Şubat 2017 Pazartesi


                    

    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA