GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERMİNİK ÖĞRENCİLERDEN ATIK YAĞ KAMPANYASINA DESTEK Paylaş :

Bitkisel atık yağların doğaya verdiği zararı önlemek ve atık yağların atılmasından kaynaklanacak kirlilikten korunması amacıyla Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan Atık Yağ Toplama Kampanyasına vatandaşların desteği giderek büyüyor. Yapılan araştırmalara göre evlerden lavabo ve giderlere dökülen atık yağlar kanalizasyon ve diğer gider borularının tıkanmasına da yol açtığı, kentin alt yapısına zarar vermesi sebebiyle, proje kapsamında bu tıkanıklığın önlenmesi ve 21 milyar litre suyun kirlenmesi önüne geçilmesi hedefleniyor.
  Her geçen gün artan ilgi ile yürütülen kampanyaya son olarak Nadide Atamer Anaokulu öğretmen ve öğrencilerden büyük destek geldi. Bir damlası tonlarca temiz su ve toprağı kirleten atık yağları okullarında biriktiren öğrenciler bu proje sayesinde hem çevreyi korumanın hem de sağlıklı bir gelecek için adım atmanın gururunu duydular. 120 litreye yakın evsel atık yağ toplayan öğretmenler ve öğrencilere, Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk, zeytinyağlı sabun hediye ederek, projeye verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.
  Öğrencilerle okul bahçesinde bir süre sohbet eden Ahmet Dedetürk, "Çevreye ne kadar çok sahip çıkarsak o oranda başarılı oluruz. Atık yağlardan, pillere varıncaya kadar çevreyi kirleten tüm etkenler kanserojendir” dedi. Hediye sabunları öğretmenlere teslim eden Dedetürk, öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.
  Haber Tarihi : 16 Nisan 2018 Pazartesi


        
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA