GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERŞEHİT ÖĞRETMEN ETEM YAŞAR MEYDANI TÖRENLE AÇILDI Paylaş :

En Büyük Destan 102 Yaşında
  ŞEHİT ÖĞRETMEN ETEM YAŞAR MEYDANI TÖRENLE AÇILDI
  
   Gemlik Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit Öğretmen Etem Yaşar Meydanı Engürücük Mahallesinde düzenlenen törenle hizmete açıldı. En Büyük Destanın 102. Yıldönümünde hizmete giren meydan açılışına ilgi büyüktü. Tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nin 102 yıldönümünde gerçekleşen Şehit Öğretmen Etem Yaşar Meydanının açılışına Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Garnizon Komutanı Tank Albay Tevfik Kuş, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli ve Ahmet Avcı, Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu, İlçe Müftüsü Muammer Turan, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Bıçakçı, Şehit Aileleri, Gazilerimiz ve çok sayıda davetli katıldı.
  
   Bir Dakikalık Saygı Duruşu, İstiklal Marşımızın Okunması ve Kuran Tilaveti ile başlayan Engürücük Mahallesi Şehit Öğretmen Etem Yaşar Meydanı açılış programı konuşmalarla renklendi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, her karışı şehit kanlarıyla bezenmiş vatan topraklarında bedel ödemeye devam edildiğini belirtti. Birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları veren Refik Yılmaz, binlerce yıldır kardeşçe yaşayan halkların bölünmeyeceğini söyledi. Gemlik Belediyesi olarak tüm şehitlerin isimlerinin sonsuza kadar yaşaması amacıyla parklara, meydanlara, sosyal tesislere, okullara, kamu kurum ve kuruluşları ile çeşitli kurum binalarına verdiklerini anlatan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Çanakkale Destanının 102 yılında da tüm şehitlerimizi minnet, gurur ve saygıyla andığını sözlerine ekledi.
  
   Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş’ta, Türkiye üzerine oynanan oyunlara dikkat çekerek, uyanık olunması gerektiğine işaret etti, Türk Milletinin DNA ve Gen Kodlarının Fetih Ruhu, Çanakkale Ruhu ve 15 Temmuz Ruhu olduğunu vurgulayan Gürbüz Karakuş, bu ruhun Türkiye’yi daha da ileriye götürecek ruh olduğuna dikkat çekti. Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’da, iç ve dış mihraklara ödün verilmeyeceğini savunarak, tüm mazlum ülkelerin umudu haline gelen Türkiye’nin büyümesinin devam edeceğini açıkladı.
  
   Gemlik Belediyesi Engürücük Mahallesi Şehit Öğretmen Etem Yaşar Meydanı protokol üyeleri, şehit aileleri ve gazilerimiz tarafından hizmete açıldı.
  
   18 Mart Çanakkale Şehitlerini ve Şehitlerimizi Anma günü etkinlikleri Gemlik’te de iç ve dış mihraklara inat coşkuyla geçti. Sabah saat 09.00’da Atatürk Anıtında Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Çelenk Koyma töreni düzenlendi. Günün Anlam ve Öneminin belirtildiği konuşmaların ardından Şehitlikte organize edilen ikinci törene geçildi. Burada okunan duaların ardından, şehit aileleri ve protokol üyeleri şehitlerimizin mezarlarına çiçek ve karanfil bıraktılar. Büyük Kumla Mezarlığında da saygı duruşu etkinliği gerçekleşti. Şehitler günü Gemlik Belediyesi Şehit Öğretmen Etem Yaşar Meydanının açılış töreni ile devam etti.Haber Tarihi : 18 Mart 2017 Cumartesi


                    

                    

    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA