GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERUMURBEY’DE AŞURE İKRAMI Paylaş :

Gemlik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri Umurbey Mahallesinde, Muharrem ayı dolayısı ile vatandaşlara aşure ikram etti.
  
  Umurbey Meydan Camii önünde gerçekleştirilen etkinliğe, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Meclis Üyesi Orhan Sefil ve Fehmi Kulaber, Umurbey Mahalle Muhtarı Mustafa Duran ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.
  
  Belediye Başkanı Refik Yılmaz, aşure kazanının başına geçerek, vatandaşlara tek tek aşure ikram etti. Etkinlik sonunda konuşan Başkan Yılmaz; “ Kültürümüzün özünde güçlü bir dayanışma duygusu var. Bizlerde bu dayanışma ve kardeşlik duygularını, bu güzel gelenek sayesinde hemşehrilerimizle paylaşmaya devam ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızın mübarek Muharrem ayını kutluyorum” dedi.
  
  Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure dağıtımı programında aşure kazanları kısa sürede tükendi. Gemlik Belediyesi tarafından düzenlenen aşure dağıtım etkinliğinden duydukları memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, emeği geçen herkese teşekkür etti.Haber Tarihi : 9 Ekim 2017 Pazartesi


                
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA