GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERYILMAZ’DAN DİN GÖREVLİLERİNE KAHVALTI Paylaş :

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ’Camiler ve Din Görevlileri’ haftası dolayısıyla ilçedeki din görevlilerine Atatepe Sosyal Tesislerinde ağırladı. Kahvaltı programına Gemlik İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Savlı, Başkan Yardımcıları Ahmet Avcı ve Vedat Büyükgölcigezli’nin yanı sıra ilçe’de görev yapan yetmiş din görevlisi katıldı.
  
  Kahvaltı programında konuşma yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Camiler ve din Görevlileri haftası nedeniyle Gemlik İlçemizde görev yapan din görevlisi arkadaşlarımıza kahvaltı düzenledik. Kahvaltımızı onurlandırdıkları içinde sayın müftümüze ve din görevlisi arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyoruz, diye sözlerine başlayan Başkan Yılmaz, Belediye olarak Camiilere ve Din Görevlilerine gerekli önemi verdiklerini belirterek, "Din görevlilerimiz daima yanımızda olan kişilerdir. Toplum olarak birbirimize sıkıca bağlanmanın, bir arada kenetlenmenin en önemli kaynağı olan camilerimizde hizmet veren din görevlilerimiz; aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan, ulvi bir vazifeyi yerine getirerek toplum hayatında önemli bir görev üstelenmişlerdir. Toplumumuzun bu önemli unsurlarına biz gereken her türlü desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Bu güzel günlerinde bu müstesna insanlarla birlikte olmak bizleri onurlandırıyor”dedi.
  
  Dr. Mehmet Reşat Şavlı ‘’Gemlik Belediye Başkanımız Refik Yılmaz ve bu programı düzenleyen kıymetli ekibine, bizleri bir araya getirdikleri için kururmum adına teşekkür ediyorum”dedi.
  
  Kahvaltı programının ardından Belediye Başkanı Refik Yılmaz katılımcılara cübbe ve sarık hediye etti.Haber Tarihi : 5 Ekim 2017 Perşembe


                
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA