GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERZİRAAT ODASI VE AKŞEMSEDDİN CAMİİ HİZMETE AÇILDI Paylaş :

Gemlik Belediyesi yapımını tamamladığı Akşemseddin Camii ve Ziraat Odası Binasının açılışlarını düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine sundu. Akşemseddin Camii’nde kılınan ilk Cuma namazının ardından yeni Ziraat Odası binasının açılış töreni de yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
  Törene Ak Parti Bursa Milletvekilleri Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Albulkadir Yüce, İlçe Müftüsü Dr. M.Reşat Şavlı, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, GTSO Başkanı Kemal Akıt, GTSO Meclis Başkanı Paşa Ağdemir, Borsa Başkanı Özden Çakır, Ziraat Odası Başkanı Ali Çelik, Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
  Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Ziraat Odası Başkanı Ali Çelik, Gıda’nın insan hayatında önemine değinerek, Dünyanın bir tarafının obaziteyle diğer tarafının da açlıkla mücadele ettiğine dikkat çekti. Ülke topraklara çok iyi sahip çıkılması gerektiğini dile getiren Çelik, gelecekte savaşların su ve gıda için çıkacağını söyledi. Gemlik’li üreticiler adına Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a teşekkür eden Çelik, yeni Ziraat Odasının Gemlik’e hayırlı olmasını diledi.
  Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, “Hizmete açılan yeni Ziraat Odası binası ile bölgenin tamamen tarımla ilgili işletmelerin yer aldığı bir bölge olacağını söyledi. Kazandırılan hizmetlerin Gemlik’in dönüşümü anlamında da önemli adımlar olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, “Odanın yanında bulunan araziyi Marmarabirlik’e lisanslı depoculuk yapması için tahsis ettik. İnşallah Tarım Kredi Kooperatifi ve çiftçi mallarını da buraya aldıktan sonra vatandaşımızın tarımla ilgili tüm işlerini burada çözebilecekler” dedi. Akşemseddin Camii’nin de estetik ve mimari açıdan bölgeye çok yakıştığını dile getiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Buraya en yakın Camii 1 km mesafedeydi. Bölgede ki işletmelerde çalışan kardeşlerimizin Cuma namazı kılma sıkıntısı vardı. Bu sorunu da çözmüş olduk” dedi. Haftaya da termal tesisin temelini atacaklarını müjdeleyen Başkan Yılmaz, Gemlik’in hizmet yağmuru içerisinde büyüyüp gelişmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.
  Son olarak söz alan Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de, “Yaşadığınız yeri güzelleştirmek ve insanlara hizmet etmek ibadetlerin en güzelidir. 16 yıldır, Türkiye’yi de bu anlamda hizmet eden ve dönüştüren bir anlayış var. Güçlü bir Türkiye var. Bölgemizin güvenliği ve geleceği ile ilgili çok yüksek düzeyde siyaset anlayışı ortaya koyan bir liderlik anlayışımız var. Biz burada huzur içerisinde oturuyorsak, Ankara’da, Afrin’de cansiperane verilen mücadelelerin neticesinde burada oturuyoruz. Türkiye’yi güvenlikten ari kılmak isteyenlere en güçlü cevabı vereceğiz. Bize önceden kürek çektiriyorlardı. Şimdi dümen tutuyoruz” dedi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı ve ekibini kutlayan Şahin, asla ve asla yeter anlayışımız yok. Gemlik her geçen gün daha da güzelleşecek” diye konuştu.
  Konuşmaların ardından Ziraat Odası Başkanı Ali Çelik, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a plaket takdim etti. İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’nın okuduğu dua ile birlikte protokol üyeleri tarafından Ziraat Odası binasının açılış kurdelesi kesildi.
  Haber Tarihi : 7 Nisan 2018 Cumartesi


                    

                    

        
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA