SERTASLAN, "MAHALLEDE MUHTARIN HABERİ OLMADAN BİR ŞEY YAPMAYACAĞIZ"

SERTASLAN, "MAHALLEDE MUHTARIN HABERİ OLMADAN BİR ŞEY YAPMAYACAĞIZ"Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Muhtarlar günü dolayısıyla Gemlik'te görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.  

Muhtarlar gününün bu sene beşinci kez kutlandığını ve bunun doğru verilmiş bir karar olduğunun altını çizen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, muhtarlarla belediye arasındaki ilişkilerin bir günlük olarak görülmemesi gerektiğini ve muhtarlarla her daim iş birliği içerisinde yönetim anlayışı sergilediklerini de belirtti.  

2019 yılının bütçesini ilk mecliste oylayacaklarının da altını çizen Sertaslan, seçim zamanı 62 tane proje önerilerinin olduğunu ve bunları vatandaşa 'bunu yapsak memnun olur musun' diye sorduklarını belirtti. En yüksek memnuniyet seviyesini, en yukarıya koyduklarını ve geri kalanları alta doğru sıraladıklarını da sözlerine ekledi. 3600 kişi üzerinde bu anketin yapıldığı da kaydeden Başkan Sertaslan, " bu sıralamaya göre beş yıllık plan çerçevesinde projelerin kimini Bursa Büyükşehir Belediyesi, kimini de merkezi hükumet, kiminin de Gemlik Belediyesi imkanlarıyla yapmak üzere bu projelere yer vereceğiz. Bütçemize de orada ilk yıla tekabül eden ne varsa koyduk " dedi.  

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE ÖNEMLİ ADIMLAR

Gemlik Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğe yönelik önemli adımlar atacaklarının da altını çizen Sertaslan, 3500 vatandaşla yaptıkları anketlerde vatandaşın da önceliğinin bu yönde olduğunu da kaydeden Başkan Sertaslan, " Halk market yılbaşından sonra tam manasıyla hizmete girecek. Sosyal belediyeciliğin diğer adımı olan engelsiz taksimiz ise satın alma sürecine kadar geldi. Engelli vatandaşımız belediyemizi arayacak ve istediği yere tekerlekli sandalyesiyle beraber ulaşımını sağlayacak. Halk markette ise ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, hasta bezi, makarna ve temizlik malzemelerine kadar birçok ihtiyacını buradan temin edebilecekler" diye konuştu.

"SİZİN HABERİNİZ OLMADAN MAHALLENİZDE KUŞ UÇMAYACAK"

Muhtarları yerel yönetimlerin bir parçası olarak gördüklerini ve komisyonlara, Belediye Başkan Yardımcılarına, Muhtarlıklar ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne, Özel Kalem Müdürlüğü'ne " mahallede muhtarlarımızın haberi olmadan bir şey yapmayın, orada bir şey yapacaksak. Birisine selam bile vereceksek muhtarın haberi olacak" diye talimat verdiğini belirten Başkan Sertaslan,  mümkün mertebe yaptıkları her işte muhtarlarla istişare halinde olduklarını vurguladı.  Osmaniye ve Eşref Dinçer Mahallelerini ilgilendiren Eski Pazar Caddesi ile ilgili yapacakları tadilatı önce oturup o mahallelerin muhtarlarıyla konuştuklarının örneğini de verdi.  

"EN GÜÇLÜ YANLARIMIZDAN DA BİRİSİNİZ"

Muhtarlar bulunduğu yerin bir numaralı temsilcisi olduklarını belirten Başkan Sertaslan, Gemlik Belediyesinin ne yaparsa muhtarlarla beraber yapacağını da kaydetti.  Gemlik'in pek çok güçlü yanı olduğunu da sözlerine eklerken, güçlü yanların en güçlü yanlarından birisinin de muhtarlar olduğunun altını çizdi. Muhtarların mahallelerine hakim ve her türlü konuyu bilen, her konuda fikir üretme ve sorun çözmeye yönelik fikir verme yeteneği olan insanlarsınız, en güçlü yanlarımızdan da birisiniz" diyerek sözlerini tamamladı.

 

Gemlik Belediyesi © 2018 Tüm hakları saklıdır.