Hasta Nakil Ambulansı

HASTA NAKİL AMBULANSI

          T.C Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü vatandaşlarımıza sağlık refahı oluşturmayı amaçlayarak, bünyesinde bulunan 1 adet Hasta nakil Ambulansı ile vatandaşlarımızı Hastaneden eve, evden Hastaneye ücretsiz olarak hasta nakil hizmeti veriyor. Yönetmelik gereği mavi şeritli ambulansımızla kanamalı hasta olmaması, aşırı solunum sıkıntısı yaşamamak, bilincinin açık olması, engelli, yaşlı, yatağa bağımlı yani acil tıbbi müdahale gerektirmeyen durumlarda müdahale etme şansımız var.

          Ortopedi ameliyatı olan, kemoterapi ve radyoterapi alan yatağa bağımlı diyaliz servisi ile nakil olamayacak tam ve kısmi felç geçiren kişilere nakil olanağı sunan Sağlık işleri Müdürlüğümüzden bu hizmeti alabilmek için gidecekleri doktor ya da hastaneden randevu alması gerekmektedir. Ayrıca Hastaneden eve dönüş aşamasında da hastanın taburcu işlemlerinin bitmiş olması gerekmektedir. Müdürlüğümüze gelen yoğun talep dolayısı ile bu hizmetimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın bir gün öncesinden 0224 513 45 21’den 1131’i arayarak randevu alabilirler.

          T.C Gemlik Belediyesi Sağlık işleri hasta nakil ambulansı kalp krizi, trafik kazaları, gıda, kimyasal atıklar, ilaç ve gazlara bağlı zehirlenmeler, bilinç kaybı, ani solunum durması, kanamalı hastalar, havaleli, epilepsi hastalan, kafa travmalılar, doğum başlaması gibi çok adi durumlarda, yönetmelik gereği nakil hizmeti verememektedir. İnsan hayatının tehlikeye girdiği bu gibi olumsuz anlarda kırmızı şeritli Ambulanslar 112 aranması gerekmektedir.

          Sağlık işleri Müdürlüğümüze bağlı mavi şeritli hasta nakil ambulansında ilk yardım belgeli, deneyimli 1 adet şoför ve deneyimli 1 adet ATT’li sağlık personelimiz bulunmaktadır.

Gemlik Belediyesi © 2018 Tüm hakları saklıdır.